Nowy patriotyzm

Moja córka właśnie przygotowywuje się do ślubowania pierwszoklasisty. Po usłyszeniu hymnu szkoły do której chodzi zacząłem się zastanawiać nad naszym patriotyzmem w tych czasach.

Czym jest patriotyzm dla nas? Jak okazać miłość do ojczyzny i troskę o jej obywateli? Czasy zaborów, pierwsza czy druga wojna światowa – trzeba było walczyć; wielu z naszych dziadków i pradziadków zginęło. Nie cieszyli się długo swoimi żonami i dziećmi, a nawet jak wrócili z wojny to ich życie nigdy nie powróciło do normalności.

A teraz na czym polega patriotyzm? Pozyskując wiedzę, ciągle podnosząc swoje kwalifikacje i efektywnie pracując tworzymy lepszą przyszlość dla siebie i swoich dzieci. Wiedza i praca wytyczają ramy dzisiejszego patriotyzmu w nowoczesnej, konkurencyjnej gospodarce opartej na innowacji i nowoczesnych technologiach.  

Nad Westerplatte zapadł zmierch
Dawno skończona walka krwawa
Jak się nazywa czy ty wiesz
Ten kto swe życie za nad dawał

Ref.
My dziedzice tamtych dni
My dziedzice tamtej wiary 
Nie musimy już lać krwi
Dla ojczyzny naszej starej

Trzeba tylko naszych sił 
Tylko naszej wiedzy trzeba 
Aby kraj bogaty był 
Aby w nim nie brakło chleba.

Reklamy

Autor: maugustyniak

Mariusz oferuje kompleksowe usługi w zakresie coachingu oraz doradztwa zawodowego i biznesowego czerpiąc ze swojego bogatego ponad 20-letniego doświadczenia w obszarze konsultingu, marketingu i sprzedaży, szkoleń, a także zarządzania projektami. Doświadczenie zdobywal na stanowiskach specjalistycznych i kierowniczych w różnych firmach od korporacji (Vodafone, HP, Lucent Technologies/Avaya) poprzez polskie i zagraniczne firmy średniej wielkości do własnej działalności. Ukończył studia w U.S.A. i Anglii na kierunku Zarządzania i Marketingu (1996). Dodatkowe studia na wydziale Zarządzania Uniwerstytetu Warszawskiego, specjalizacja E-Biznes (2009), gdzie obecnie wykłada gościnnie na studiach podyplomowych. Mariusz uczył się coachingu od Gerarda O’Donovan’a w Noble Manhattan, pioniera coachingu w Wielkiej Brytanii i jednego z najlepszych trenerów na świecie z wieloletnim doświadczeniem w zakresie rozwoju osobowego. Ukończył z wyróżnieniem program Life & Executive Coaching certyfikowany przez International Institute of Coaching.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s