Jak spędzamy czas?

Prędkość, z jaką zmienia się wszystko wokół nas i z jaką my sami się poruszamy, wpływa znacząco na nasz sposób poznawania rzeczywistości. (…) Co innego podziwiać krajobraz spacerując wolnym krokiem wędrowca, a co innego przelecieć nad nim odrzutowcem.

Niewielu zastanawia się natomiast nad przemianami, które rosnące tempo życia powoduje na dużo głębszym poziomie naszej egzystencji. Gdybyśmy poprosili kogokolwiek o sporządzenie listy najważniejszych dla niego „kwestii egzystencjalnych”, na liście tej znalazłyby się przede wszystkim hasła takie jak: Bóg, miłość, przyjaźń, spełnienie zawodowe. Ale jeśli następnie poprosimy go, aby wymienił czynności, którym poświęca najwięcej czasu w ciągu dnia, odkryjemy prawdopodobnie, że skala rzeczywistych priorytetów jest zupelnie inna; na przykład, że każdego dnia poświęca więcej czasu jeździe samochodem niż własnej żonie albo że częściej dzwoni do radcy handlowego niż do matki. A Bóg? Istnieje ryzyko, że w ciągu całego dnia mężczyzny lub kobiety, Bóg zajmie mniej czasu niż lektura gazety. To kwestia „tempa”, kwestia życia, w którym pilne, bieżące sprawy przeważają zwykle nad rzeczami naprawdę ważnymi.

Giuseppe Romano, Opus Dei – posłannictwo, inicjatywy, ludzie

Reklamy

Autor: maugustyniak

Mariusz oferuje kompleksowe usługi w zakresie coachingu oraz doradztwa zawodowego i biznesowego czerpiąc ze swojego bogatego ponad 20-letniego doświadczenia w obszarze konsultingu, marketingu i sprzedaży, szkoleń, a także zarządzania projektami. Doświadczenie zdobywal na stanowiskach specjalistycznych i kierowniczych w różnych firmach od korporacji (Vodafone, HP, Lucent Technologies/Avaya) poprzez polskie i zagraniczne firmy średniej wielkości do własnej działalności. Ukończył studia w U.S.A. i Anglii na kierunku Zarządzania i Marketingu (1996). Dodatkowe studia na wydziale Zarządzania Uniwerstytetu Warszawskiego, specjalizacja E-Biznes (2009), gdzie obecnie wykłada gościnnie na studiach podyplomowych. Mariusz uczył się coachingu od Gerarda O’Donovan’a w Noble Manhattan, pioniera coachingu w Wielkiej Brytanii i jednego z najlepszych trenerów na świecie z wieloletnim doświadczeniem w zakresie rozwoju osobowego. Ukończył z wyróżnieniem program Life & Executive Coaching certyfikowany przez International Institute of Coaching.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s