Postanowienie na Nowy Rok – 1 listopada

1

01/11/2009 - autor: maugustyniak

Wczoraj kupiłem kalendarz na Nowy Rok 2010 i pomyślałem sobie, że jest to dobry moment na podsumowanie tego roku, przynajmniej wstępne. Dlaczego czekać do końca grudnia, żeby na chybcika, na fali noworocznych postanowień w przeddzień sylwestrowego szaleństwa coś tam sobie obiecać na przyszły rok i szybko o tym zapomnieć.

1 listopada to dobry okres – czas zadumy i refleksji. Śmierć – coś się definitywnie kończy i coś zaczyna (dla wierzących w nieśmiertelność duszy). Niech dzisiaj co roku to Święto nam przypomina co udało nam się w danym roku zrobić, a co nie i o co warto walczyć w przyszłym. (Jeśli jeszcze w tym roku coś trzeba pilnie załatwić – dobra wiadomość jest taka, że mamy jeszcze prawie dwa miesiące.) Niech ta ocena i plan na najbliższe miesiące będą jednak robione z serca i z perspektywy globalnej.

Staną kiedyś nasi najbliżsi nad naszym grobem i … co wtedy powiedzą? Może powiedzą, że 2010 rok był wspaniały i wyjątkowy.

„Wtedy mój mąż zaczął się zmieniać. Znalazł więcej czasu dla dzieci, zabrał mnie na niezapomniany weekend do spa i nawet nauczył się wrzucać swoje skarpetki do kosza przy pralce! Czułam się kochana, zauważona i szanowana.

Żona zaczęła witać mnie z uśmiechem po powrocie z pracy. Doceniała najdrobniejszą pomoc w domu czy kuchni. Dziękowała mi za zajmowanie się dziećmi chociaż to przecież mój obowiązek. Wspaniała kobieta – potrafiła się cieszyć z najdrobniejszej rzeczy i za wszystko była wdzięczna. Czułem się przy niej ważny, potrzebny i doceniony.”

Reklamy

One thought on “Postanowienie na Nowy Rok – 1 listopada

  1. Kotek pisze:

    Heh, prawdę mówiąc, ja też sie czuję tak jak po tych postanowieniach, mam więcej czasu dla żony i dzieci, a wszystko to dzięki jednemu krokowi. I nie był to zakup kalendarza 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: