Postanowienie na Nowy Rok – 1 listopada

Wczoraj kupiłem kalendarz na Nowy Rok 2010 i pomyślałem sobie, że jest to dobry moment na podsumowanie tego roku, przynajmniej wstępne. Dlaczego czekać do końca grudnia, żeby na chybcika, na fali noworocznych postanowień w przeddzień sylwestrowego szaleństwa coś tam sobie obiecać na przyszły rok i szybko o tym zapomnieć.

1 listopada to dobry okres – czas zadumy i refleksji. Śmierć – coś się definitywnie kończy i coś zaczyna (dla wierzących w nieśmiertelność duszy). Niech dzisiaj co roku to Święto nam przypomina co udało nam się w danym roku zrobić, a co nie i o co warto walczyć w przyszłym. (Jeśli jeszcze w tym roku coś trzeba pilnie załatwić – dobra wiadomość jest taka, że mamy jeszcze prawie dwa miesiące.) Niech ta ocena i plan na najbliższe miesiące będą jednak robione z serca i z perspektywy globalnej.

Staną kiedyś nasi najbliżsi nad naszym grobem i … co wtedy powiedzą? Może powiedzą, że 2010 rok był wspaniały i wyjątkowy.

„Wtedy mój mąż zaczął się zmieniać. Znalazł więcej czasu dla dzieci, zabrał mnie na niezapomniany weekend do spa i nawet nauczył się wrzucać swoje skarpetki do kosza przy pralce! Czułam się kochana, zauważona i szanowana.

Żona zaczęła witać mnie z uśmiechem po powrocie z pracy. Doceniała najdrobniejszą pomoc w domu czy kuchni. Dziękowała mi za zajmowanie się dziećmi chociaż to przecież mój obowiązek. Wspaniała kobieta – potrafiła się cieszyć z najdrobniejszej rzeczy i za wszystko była wdzięczna. Czułem się przy niej ważny, potrzebny i doceniony.”

Reklamy

Autor: maugustyniak

Mariusz oferuje kompleksowe usługi w zakresie coachingu oraz doradztwa zawodowego i biznesowego czerpiąc ze swojego bogatego ponad 20-letniego doświadczenia w obszarze konsultingu, marketingu i sprzedaży, szkoleń, a także zarządzania projektami. Doświadczenie zdobywal na stanowiskach specjalistycznych i kierowniczych w różnych firmach od korporacji (Vodafone, HP, Lucent Technologies/Avaya) poprzez polskie i zagraniczne firmy średniej wielkości do własnej działalności. Ukończył studia w U.S.A. i Anglii na kierunku Zarządzania i Marketingu (1996). Dodatkowe studia na wydziale Zarządzania Uniwerstytetu Warszawskiego, specjalizacja E-Biznes (2009), gdzie obecnie wykłada gościnnie na studiach podyplomowych. Mariusz uczył się coachingu od Gerarda O’Donovan’a w Noble Manhattan, pioniera coachingu w Wielkiej Brytanii i jednego z najlepszych trenerów na świecie z wieloletnim doświadczeniem w zakresie rozwoju osobowego. Ukończył z wyróżnieniem program Life & Executive Coaching certyfikowany przez International Institute of Coaching.

Jeden komentarz na temat “Postanowienie na Nowy Rok – 1 listopada”

  1. Heh, prawdę mówiąc, ja też sie czuję tak jak po tych postanowieniach, mam więcej czasu dla żony i dzieci, a wszystko to dzięki jednemu krokowi. I nie był to zakup kalendarza 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s